čt 3.3.2022 | Markéta Tomanová, Petr Koval

Junioři v Plzni ztratili vedení, o body přišli v poslední minutě

V prvním letošním duelu nadstavby Mountfield porazil lídra tabulky základní části 3:1. Blízko bodům byl i v tom druhém. Tým s nejmenším počtem inkasovaných branek skupiny A se zásluhou Kryštofa Langa a Matěje Beneše dostal do dvoubrankového vedení. Škodovka však ukázala svoji kvalitu a na začátku třetí třetiny srovnala skóre. Hradec však přišel o body až v poslední minutě řádné hrací doby! Modrobílí dostali v závěru možnost přesilové hry, kterou dokázali využít. Vzápětí navíc pečetil výsledek gólem do prázdné klece Marek Kopic.

Jako první zahrozil hostující Jaroslav Kašpar, jehož střela skončila ve Vondrašově lapačce. Na druhé straně dostal přihrávku rozjetý Václav Adamec, dobruslil si až k hradecké bráně, její strážce ale střelu zastavil svým tělem. Potom střílel opět Jaroslav Kašpar z pravého kruhu, kdo zaměstnal Vondraše. K němu se o chvíli později přidal Kryštof Lang. Na druhé straně síť nerozvlnily ani šance Václava Adamce a Dominika Soukupa. Ty dobrými zákroky řešil Burda, jenž udržel bezbrankový stav po první dvacetiminutovce.

To se změnilo hned v úvodu druhé části utkání. První šanci měl sice Tomáš Pánek, který zkoušel Burdovu pozornost pokusem od modré čáry. Jenže na druhé straně poslal hosty do vedení Kryštof Lang, jenž dostal kotouč za záda domácího gólmana. Následně se opět radovali hosté, po střele Kryštofa Langa se kotouč odrazil za plzeňskou branku, tam ho sebral Jakub Naar a přihrál Matějovi Benešovi, ten puk dostal za záda brankáře indiánů kolem pravé tyče. Za chvíli snižoval Josef Dáňa, který využil přesné přihrávky Daniela Maláka a do odkryté klece zamířil přesně.

Třetí třetinu zahájili indiáni vyrovnávacím gólem, o který se postaral Marek Kopic, sám projel útočným pásmem a zamířil přesně nad rameno hostujícího gólmana. Pak zkoušel své štěstí Jan Slanina z pravého kruhu, Burda byl však pozorný. Stejně si za moment poradil i s pokusem Marcela Marcela. Pak na druhé straně ledové plochy jel Pavel Šimek sám na Vondraše, ten kotouč betony vyrazil opět na hokejku Šimka, jeho dorážka skončila pod lapačkou domácího strážce brankoviště. To bylo o chvíli později jinak. V poslední minutě hráli indiáni přesilovou hru, Marcel Marcel z pravého kruhu nahrál před branku Dominikovi Soukupovi, jenž posunul kotouč na Jana Slaninu a Plzeň šla v čase 59:04 do vedení. V úplném závěru se do prázdné brány trefil ještě Marek Kopic.

Byl to těžký vývoj, protože jsme samozřejmě prohrávali a měli jsme tam i hodně oslabení. Hráli jsme trpělivě, potom se nám podařilo proměnit šance. Myslím si, že jsme předvedli výborný výkon a zaslouženě zvítězili. Velká gratulace klukům, protože to byl konečně po delší době týmový a dobře odpracovaný zápas.